6 tipů jak splnit úkol v termínu

Zvládněte naléhavou práci v daném termínu. Naučte se řídit čas, který máte. Zjednodušte si život.

Jistě jste mnohokrát v životě řešili situaci, kterou důvěrně znáte. Na pracovním stole kupa nevyřízených dokumentů. Bojíte se otevřít e-maily, kde najdete zase další úkoly, které mají být vyřízeny v nemožném termínu. Současně zvoní pevná linka i mobil. Mnoho kolegů potřebuje poradit a vy nemáte čas. Vše se děje v rychlém tempu, není čas najíst se, odskočit si, protáhnout se.

Vypadá to, že se k nejdůležitějšímu úkolu dne dostanete někdy pozdě odpoledne, kdy už máte být na zaplacené hodině vaší oblíbené pohybové aktivity, jazykovém kurzu anebo na hodině keramiky. Nestíháte, neplníte, odříkáváte schůzky s přáteli a přítelkyněmi. Máte pocit, že máte jen dvojí volbu – zůstat další dlouhé hodiny za pracovním stolem anebo odejít a nesplnit termíny.

A co když existuje ještě třetí možnost? Zvládnout vše v klidu a pohodě, mít svůj život pod kontrolou. Jedno je jisté, více než 24 hodin času denně mít nebudete. Existují nějaké kouzelné recepty na to, jak pracovat ve větším klidu a zvládat ty nejdůležitější povinnosti v určeném termínu? Prozradím vám 6 jednoduchých tipů jak na to:

Tip 1 Ukliďte si

Tip 2 Delegujte

Tip 3 Rozkrájejte velkého růžového slona na malé kousky

Tip 4 Naplánujte si postup

Tip 5 Soustřeďte se

Tip 6 Zjistěte svůj osobní vrchol produktivity

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *