Jak mi koučování přineslo ovoce, resp. zeleninu – symbolika v koučování I.

Nevěřila bych tomu, kdybych to nezažila na vlastní kůži. Název článku jsem si vypůjčila od své koučky,  která v pár slovech  stručně shrnula to, co jsem při koučování zažila osobně jako klientka.

Jak dál v podnikání?

Představte si, že řešíte své další životní směřování, volbu správné strategie a taktiky v podnikání. Snažíte se procítit do hloubky pocit, který budete mít při úspěšném dosažení cíle. Před očima máte své klienty zaměřené na výkon a ekonomický úspěch firmy.  Jste jejich důstojným partnerem, ve vzduchu je cítit kultivovaná vůně a energie peněz, která doprovází podnikání.

Co vidíte? Co slyšíte? Co cítíte?

Poctivě jdete krok za krokem  od jednoho bodu na stavové linii k druhému (jedna z koučovacích tehnik). Postupně odbouráváte stará už nefungující přesvědčení, obavy a strachy. Nastavujete cíle, strategie a taktiku. Přitom vás vedou doplňující  koučovací otázky  – Co vidíte? Co slyšíte? Co cítíte? Koučka vás podporuje při vizualizaci a práci s pravou mozkovou hemisférou, což podporuje změnu chování a postupů.

A je to tady – průlom

A najednou si všimnete, že v určitém místě v těle cosi nefunguje. Že vás v podnikatelském úspěchu cosi brzdí. Jakási tmavá skvrna. Vztek. Koučka se ptá, zda lze vztek transformovat v něco jiného? A je to tady. Průlom.Vztek je obrovská energie. Konstruktivně využitá a přeměněná je zdrojem ohnivé síly a oživení těla a duše.

Humor v koučinku aneb jak souvisí zelenina s podnikáním?

A další otázka. Co ještě potřebujete pro svůj podnikatelský úspěch? Vizualizace je mocná čarodějka. Objeví se mi jasná a konkrétní představa nástroje na podporu podnikání. Představa zeleného  salátu a červené šťávy (nejspíš z rajčat nebo červené řepy). Kdo říká, že koučink je vždy jen vážná záležitost?

Jak funguje lidský mozek a intuice?

Jak přicházejí na svět nové nápady, nové úhly pohledu a nová řešení? Pro řešitele křížovek a rébusů – co tak asi mají společného a jak působí na podnikatelský úspěch zelený salát a šťáva z červené řepy? A jak působí na zdraví? A jak to souvisí? Jen tak na okraj – zmiňovaná zelenina obsahuje železo a jiné prvky. To už je jiný příběh pro jiné odborníky. Vše souvisí se vším.

Moudré poselství těla

Moudrá poselství těla je třeba respektovat a porozumět mu, i když přichází poněkud netradiční formou.

Koučink od dobrého kouče je skvělý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *