Jak se soustředit?

Došla jsem k tomu, že se chci naučit lépe se soustředit. Několik let mám doma v knihovně knížku Hluboká práce od Cala Newporta (Jan Melvil Publishing, 2016). Několik let jsem si slibovala, že si ji přečtu. Několik let jsem to neudělala. Ten čas přišel v únoru 2019. Kniha mě nadchla. Doporučuji všem, kteří se chtějí naučit soustředit, žít a pracovat v klidu, efektivně vynakládat energii, mít smysluplné výsledky. Přitom chodit brzo a v klidu z práce domů.

V knize najdete strategie a postupy jak se soustředit, jak odolat lákadlům on-line světa, jak odpočívat, jak mít výsledky a nezničit sebe ani okolí. Autor text doplnil odkazy na výzkumné studie a díla, která napsali jeho předchůdci. Není to mělké čtení.

Autor byl v době psaní knihy akademickým pracovníkem a na knize je to znát. Staví hypotézy, uvádí důkazy, přesvědčivě argumentuje na podporu svých závěrů. Test je přitom čtivý a přesvědčivý. Nudit se při čtení nebudete ani náhodou. Což je trochu paradox, protože na s. 129 nudu nezatracuje, ale naopak doporučuje. Proč? Přečtěte si.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..