Jak zůstat v klidu? Bacha na to!

Přerostla vám práce přes hlavu? A co s tím děláte? Víte si rady? Bacha na to! Netradičním pomocníkem pro zvládání stresu, napjatých termínů a obtížných situací v zaměstnání  i v životě se mohou stát  tradiční Bachovy esence.

Jsou to přírodní esence, které se používají jako podpůrný prostředek ke zklidnění emocí v době velkého zatížení.  Doktor  Bach je začal vytvářet ve 30tých letech 20.st. Dnes se Bachovy esence používají v 64 zemích světa.

Jak se dají Bachovy esence využít v práci?

Znám manažera, který je bere v době stresu, účetní, která bez nich neudělá závěrku, studentku, která s nimi píše diplomku i ty, kterým se s esencemi podařilo přijít včas na schůzku. Co na nich ti lidé mají?

Jaký užitek vám přinesou esence? Co z nich budete mít?

Rostlinné Bachovy esence, pokud jsou dobře vybrané, vám přinesou klid, odstup od problému, nadhled. Zkoncentrujete se na řešení záležitostí. Podaří se vám zastavit nekonečný kolotoč myšlenek, lépe usnout, sebrat se, když jste zaškobrtli na překážce.  Jsou mezi nimi také esence, které vám pomohou nastavit a udržet hranice a posilní vás před veřejným vystoupením.

Nechce se vám v pondělí do práce? Mentální únava?

Stává se to, když víte, že vás čekají stále stejné problémy, stejní lidé, rutina bez konce. Je toho moc, stále dokola to samé. Esence Hornbeam vás popostrčí, osvěží a dodá energii. Zvládnete to!

Co dělat se žlutými lístečky?

V situaci, kdy vám přetéká stůl malými žlutými lístečky a nejste schopni určit priority, doporučuji esenci White Chestnut. Tato esence vám pomůže zkoncentrovat se, soustředění udržet a určit si priority. V momentě, kdy jste  svázáni odpovědností a pochybujte o tom, že se vám daný úkol podaří splnit, je dobrá esence Elm. Uvolníte se, zklidníte a najdete sílu ke splnění úkolu.

Esence pro workoholiky

V situaci, kdy již můžete relaxovat, ale podvědomě si nechcete odpočinek dovolit, může být nápomocna  esence Oak. Je to výborná esence pro workoholiky, kteří neumějí odpočívat. Zřejmě je to jediný úkol, který neumí splnit. Oak podpoří člověka v tom, aby si dovolil vypnout.

Kterou si  vybrat?

Pokud se nedokážete rozhodnout a neustále přeskakujete od jedné varianty ke druhé a zpět,  je vhodná esence Scleranthus. Jednak si rychleji vyberete jednu variantu, jednak u ní zůstanete. Na podporu neměnnosti rozhodnutí se doporučuje Cerato. Znáte přece situaci, kdy se rozhodnete a své rozhodnutí chcete podpořit radou ostatních? S Ceratem si budete více věřit a nebudete tolik pochybovat o svém rozhodnutí.

Královna mezi esencemi

V době akutní krize, před zkouškou, po konfliktu, mohu doporučit Rescue Remedy, tzv. krizové esence.  Odfiltrují šok a umožní vám s klidem řešit situaci.

Najděte si podrobnější odborné informace o Bachových esencích a jejich užívání na webu o Bachových esencích. První výběr esencí je dobré konzultovat s certifikovaným odborníkem jako jsem já. Mohu vám pomoci, zde najdete kontakt.

One thought on “Jak zůstat v klidu? Bacha na to!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *