Odvrácená tvář informační exploze, time management a Digital Summit 2014

Začali jste také studovat po delší době něco nového? Objevil se před vámi nový svět? Vkročili jste na neznámé území a kreslíte první mapy terénu.  Řítí se na vás spousta nových informací, poznatků, kontaktů, webových stránek autorit v oboru,ebooků, webinářů a dalších tzv. infoproduktů. Objevujete nové tištěné knihy. Informace vás zaplavují.

Takhle přesně se nyní cítím já. V říjnu 2013 jsem začala studovat infopodnikání. Připadá mi, že jsem dostala příležitost být znovu ve škole. Je to vzrušující doba, nemám čas se nudit, vlastně čas nemám skoro vůbec. Jen jsem na začátku netušila, že se k tomuto oboru váže takové množství různých oblastí – tvorba webových stránek, příprava článků na blog, psaní ebooků, tvorba videí a webinářů, atd. atd. Nejspíš jsem se dostala do druhého extrému – příliš mnoho informací, příliš mnoho akcí a projektů najednou. Stalo se Vám to taky? Přišla nová kamarádka aneb rozptýlená nezacílená nadšená energie?

Dnes mám sice zmapovány hrubé kontury terénu infopodnikání, ale jsem  takřka zahlcena novými informacemi. Přiblížila jsem se do bodu, kdy je nutné dát chaosu informační exploze systém a strukturu.

Velmi mi v tom pomohla návštěva konference Digital Summit 2014 a přednášky odborníků na infopodnikání.  Velké množství informací, ale také jasná slova Davida Kirše, Stáni Mrázkové a dalších přednášejících: „Vyberte si jednu věc, jeden produkt, který vám je nejblíže a tím začněte“.

Je to podobné psaní diplomové práce. V určité fázi si člověk musí říct „A dost!  Stačí, už mám načteno, už žádné další informace“. Teď je čas vybrat to podstatné a důležité, zpracovat to do konkrétního tvaru a udělat jeden praktický krok. Vzpomínáte? Rozkrájet růžového slona na malé kousky a jíst je postupně. Určit si priority, naplánovat harmonogram a krok za krokem jít cestou k cíli. Já jsem napsala článek. A jak to děláte vy?

2 thoughts on “Odvrácená tvář informační exploze, time management a Digital Summit 2014

  1. Irina Jurčíková

    V tomto článku vidím návod jak v pravou chvíli udělat rozhodný krok. “Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká“- tak to před mnoha lety napsal Seneca.
    Tak kde je ten růžový slon? Jdeme na něj!

    1. Alena Brožková

      Ano, souhlas, váhání a otálení nejvíc komplikuje život. V určitých životních etapách je však zřejmě nezbytné. Zřejmě nejdůležitější je určit ten správný okamžik akce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *